Gegevens

EU-cijfers los van landenexports: Selectiebriefing

Landenstatistieken verschillen in telleenheid en meegenomen activiteiten. Gebruik ze om een markt te begrijpen en laat leverbare records en velden voor het gekozen land afzonderlijk bevestigen.

Verslagjaar 2024 · Eurostat-gegevens bijgewerkt op 30 september 2026 · geraadpleegd op 13-10-2026 · door Martin Adamec

EU-cijfers los van landenexports — Selectiebriefing

  1. Vergelijk mogelijke regio’s alleen met dezelfde statistische eenheid en hetzelfde verslagjaar.

  2. Noteer waarom een regio of segment bij uw aanbod past.

  3. Een groot aantal bedrijven alleen rechtvaardigt geen prioriteit; vul de analyse aan met expliciete selectieregels en uw eigen marktkennis.

Doelgroep beschrijven

← Alle gegevenspagina’s

  • 33.978.235ondernemingen in de EU-27 (2024)
  • 9,5%daarvan in Duitsland (3.236.281)
  • 75,6ondernemingen per 1.000 inwoners in de EU
  • 38,8ondernemingen per 1.000 inwoners in Duitsland

Alle 27 lidstaten

Scroll de tabel zijwaarts.

Aantal ondernemingen (Eurostat-indicator „Number of enterprises”, NACE B–S zonder O en S94), verslagjaar 2024, gesorteerd op aantal: Eurostat, Structural Business Statistics (sbs_ovw_act), gegevens bijgewerkt op 30 september 2026. Bevolking op 1 januari 2024: Eurostat, bevolking op 1 januari (tps00001), gegevens van 30 september 2026. Aandeel en waarden per 1.000 inwoners berekend door b2bkartei.de.
PositieLandOndernemingenAandeel EUBevolkingper 1.000 inw.
1Frankrijk5.445.57716,0%68.669.303 (voorlopig)79,3
2Italië4.652.41613,7%58.971.23078,9
3Spanje3.516.79310,4%48.619.69572,3
4Duitsland3.236.2819,5%83.456.04538,8
5Polen2.821.1708,3%36.620.97077,0
6Nederland2.424.2977,1%17.942.942135,1
7Portugal1.470.9374,3%11.204.347131,3
8Tsjechië1.366.9274,0%10.900.555125,4
9Roemenië1.030.6033,0%19.067.576 (geschat)54,1
10Griekenland964.8512,8%10.375.76493,0
11België931.4052,7%11.817.09678,8
12Hongarije905.3242,7%9.584.62794,5
13Zweden873.8782,6%10.551.70782,8
14Slowakije682.0292,0%5.424.687125,7
15Oostenrijk628.0581,8%9.158.75068,6
16Finland478.7081,4%5.603.85185,4
17Bulgarije415.0871,2%6.445.48164,4
18Ierland410.2051,2%5.351.68176,6
19Denemarken379.3061,1%5.961.24963,6
20Litouwen371.2811,1%2.885.891128,7
21Kroatië252.1250,7%3.861.96765,3
22Slovenië208.0780,6%2.123.94998,0
23Estland157.5470,5%1.374.687114,6
24Letland152.7060,4%1.878.57581,3
25Cyprus94.3790,3%966.36597,7
26Malta59.4960,2%563.443105,6
27Luxemburg48.7710,1%672.05072,6
EU-2733.978.235100,0%449.489.862 (geschat, voorlopig)75,6

Bedrijfsgegevens voor andere landen dan Duitsland kunt u aanvragen op de pagina EU en andere landen. Het bevolkingscijfer is voor Frankrijk voorlopig en voor Roemenië geschat (markeringen van Eurostat).

Wat de tabel laat zien

  • Vier landen zijn goed voor 49,6% van de ondernemingen: Frankrijk (5.445.577), Italië (4.652.416), Spanje (3.516.793), Duitsland (3.236.281).
  • Per inwoner loopt de spreiding van 38,8 in Duitsland tot 135,1 in Nederland. De hoogste waarden hebben Nederland, Portugal, Litouwen, Slowakije, Tsjechië.
  • Duitsland heeft 18,6% van de EU-bevolking, maar 9,5% van de ondernemingen: 38,8 per 1.000 inwoners tegenover 75,6 gemiddeld in de EU.

Waarom dichtheid met voorzichtigheid te lezen is

De cijfers worden aangeleverd door de nationale statistische bureaus, en hoe volledig microbedrijven worden meegeteld, kan per land verschillen. Voor Duitsland geldt in verslagjaar 2024 een drempel: alleen eenheden met een omzet van meer dan 22.000 euro of ten minste één sociaal verzekerde of marginaal tewerkgestelde werknemer tellen mee (Destatis, Qualitätsbericht Statistisches Unternehmensregister 2024 (erschienen 01.12.2025)). Verschillen tussen landen kunnen dus ook uit de mate van registratie voortkomen en niet alleen uit de economische structuur. Oorzaken leiden we niet af uit de tabel.

Definities

  • Onderneming in de zin van de Europese bedrijfsstatistiek: de kleinste combinatie van juridische eenheden die zelfstandig over haar activiteiten beslist. Voor Duitsland levert dat 3.236.281 op – minder dan de 3.543.865 juridische eenheden in het Duitse bedrijvenregister, dat ook andere economische activiteiten omvat.
  • Afbakening: NACE-secties B tot en met S zonder openbaar bestuur (O) en ledenorganisaties (S94). Land- en bosbouw (A) en particuliere huishoudens (T) vallen buiten deze secties en zijn niet opgenomen.
  • Per 1.000 inwoners: ondernemingen gedeeld door de bevolking op 1 januari 2024, vermenigvuldigd met 1.000, afgerond op één decimaal.

Zo citeert u

De cijfers komen van Eurostat; u mag ze met bronvermelding hergebruiken. Voorstel:

b2bkartei.de: EU-cijfers los van landenexports: Selectiebriefing. Op basis van Eurostat, sbs_ovw_act en tps00001 (gegevens bijgewerkt op 30 september 2026). Geraadpleegd op 13 oktober 2026. https://b2bkartei.de/nl/daten/unternehmen-in-der-eu/

Bedrijfsgegevens uit een ander EU-land?

Voor andere landen dan Duitsland stellen we gegevens op aanvraag samen en vertellen we vooraf wat uit openbare bronnen leverbaar is.

EU en andere landen · Hoe de prijs tot stand komt · Bedrijven per deelstaat · Oprichtingen en opheffingen