Gegevens

Dekking van de gegevens beoordelen: Selectiebriefing

Een totaal laat niet zien hoeveel records alle verplichte velden tegelijk bevatten. Telefoon, website en e-mail overlappen. Vraag de dekking op voor de selectie die u wilt gebruiken.

Stand eigen gegevens: 20 oktober 2026 · Officiële cijfers: Destatis, verslagjaar 2024 · Eurostat, gegevens bijgewerkt op 30 september 2026 · Inhoud laatst herzien: 20 oktober 2026

Dekking van de gegevens beoordelen — Selectiebriefing

  1. Scheid selectievarianten naar de velden die de taak echt vereist.

  2. Regionaal marktonderzoek heeft niet dezelfde contactdekking nodig als een lijst voor individueel beoordeelde telefonische contacten.

  3. Laat de omvang van elke variant bevestigen in plaats van een algemeen dekkingspercentage op een regio of branche toe te passen.

Doelgroep beschrijven

Onze Duitse bedrijvendatabase

Actieve bedrijven, dat wil zeggen inschrijvingen die door een actuele bron worden bevestigd; gesloten, ontbonden en geliquideerde bedrijven zijn uitgesloten. Inschrijvingen uit de handelsregisterdataset OffeneRegister (stand 2019) zonder actuele bevestiging – momenteel 2.000.252 – tellen niet mee. Alle contactcijfers hebben betrekking op de actieve bedrijven. Bronnen: OffeneRegister (bekendmakingen uit het handelsregister, stand 2019, licentie CC BY 4.0), Overture Maps, Marktstammdatenregister (MaStR), GLEIF, bedrijfswebsites (colofon/Impressum), registers van de ambachtskamers, de belastingadviseurskamers en andere beroepskamers.

  • 3.306.265actieve bedrijven (stand 20 oktober 2026)
  • 3.016.141daarvan met telefoon, e-mail of website
  • 2.734.856daarvan met telefoonnummer
  • 1.542.603daarvan met eigen e-mailadres
  • 2.300.663daarvan met website
  • 1.834.372daarvan toegewezen aan een van de 15 branches

E-mailadressen die door drie of meer bedrijven worden gedeeld (bijv. algemene gedeelde inboxen), tellen niet mee in het e-mailcijfer. Een bedrijf kan meerdere contactvelden hebben; de contactcijfers overlappen en mogen niet worden opgeteld. Een aanwezig contactgegeven garandeert geen bereikbaarheid. Stand 20 oktober 2026.

Bedrijven uit de handelsregisterdataset OffeneRegister (stand 2019) tellen alleen mee als een actuele bron ze bevestigt; 2.000.252 andere inschrijvingen zonder actuele bevestiging zijn niet in de cijfers op deze pagina opgenomen. OffeneRegister: Open Knowledge Foundation Deutschland en OpenCorporates, licentie CC BY 4.0; door ons verwerkt en samengevoegd met de andere bronnen.

Stand per branche

Bedrijven per branche in onze database, hoeveel daarvan een telefoonnummer, e-mailadres of website hebben, en de prijs voor de eenmalige export van de hele branche (eindprijs). De branchenaam leidt naar de branchepagina met afbakening en registers; selecties per deelstaat, district of eigen filters berekenen we op aanvraag.

Scroll de tabel zijwaarts.

Duitse bedrijvendatabase per branche, stand 20 oktober 2026.
BrancheBedrijvenmet telefoonmet e-mailmet websitePrijs van de branche
Gezondheidszorg en wellness424.289397.149202.853304.691€ 319
Horeca en toerisme310.261284.975139.009251.287€ 409
Bouw en installatie298.767277.125183.738158.874€ 449
Zakelijke dienstverlening en advies235.564190.886153.732110.919€ 449
Financiën en verzekeringen122.99494.15029.845112.703€ 269
Automotive en autobedrijven108.16198.82054.84387.613€ 229
Industrie en productie71.71266.49742.95453.990€ 409
Transport en logistiek62.34828.43811.96046.132€ 359
Vastgoed en vastgoedbeheer56.97047.34126.37738.750€ 409
Architecten- en ingenieursbureaus52.18143.23741.46722.340€ 409
Gemeenten en publieke instellingen32.47426.56016.85625.842€ 359
Energie, water en afval28.45921.98810.89314.130€ 359
Landbouw en voeding17.42916.1069.97212.850€ 409
IT, software en technologie12.76311.5035.59111.385€ 409
E-commerce en onlinehandel––––€ 229
Som van de branches1.834.3721.604.775930.0901.251.506–
Database in totaal3.306.2652.734.8561.542.6032.300.663–

De som van de branches (1.834.372 bedrijven) is kleiner dan het totaal (3.306.265), omdat de toewijzing aan een branche nog niet voor alle bedrijven is afgerond. Elk bedrijf telt in hoogstens één branche. – = toewijzing aan de branche nog niet afgerond (E-commerce en onlinehandel); de omvang bevestigen we op aanvraag.

Contactdekking per branche

Aandeel bedrijven per branche waarvoor een telefoonnummer, een eigen e-mailadres of een website is opgeslagen – berekend uit de tabel hierboven en gesorteerd op het aandeel met telefoonnummer. Over de hele database heeft 82,7% van de bedrijven een telefoonnummer, 46,7% een eigen e-mailadres en 69,6% een website; 91,2% heeft ten minste één van deze contactgegevens.

Scroll de tabel zijwaarts.

Aandeel bedrijven met het betreffende contactveld in procenten, stand 20 oktober 2026; afgerond op één decimaal.
BrancheBedrijvenmet telefoonmet e-mailmet website
Gezondheidszorg en wellness424.28993,6%47,8%71,8%
Bouw en installatie298.76792,8%61,5%53,2%
Industrie en productie71.71292,7%59,9%75,3%
Landbouw en voeding17.42992,4%57,2%73,7%
Horeca en toerisme310.26191,9%44,8%81,0%
Automotive en autobedrijven108.16191,4%50,7%81,0%
IT, software en technologie12.76390,1%43,8%89,2%
Vastgoed en vastgoedbeheer56.97083,1%46,3%68,0%
Architecten- en ingenieursbureaus52.18182,9%79,5%42,8%
Gemeenten en publieke instellingen32.47481,8%51,9%79,6%
Zakelijke dienstverlening en advies235.56481,0%65,3%47,1%
Energie, water en afval28.45977,3%38,3%49,7%
Financiën en verzekeringen122.99476,5%24,3%91,6%
Transport en logistiek62.34845,6%19,2%74,0%
Database in totaal3.306.26582,7%46,7%69,6%

Het aandeel beschrijft voor hoeveel bedrijven een contactveld is opgeslagen – niet hoeveel nummers of inboxen bereikbaar zijn. De aandelen overlappen en mogen niet worden opgeteld.

Ter vergelijking: officiële statistiek

De volgende cijfers komen van Destatis en Eurostat. Ze beschrijven de markt, niet onze database, en volgen eigen telregels; ze zijn niet rechtstreeks vergelijkbaar met onze cijfers.

  • 3.543.865bedrijven in Duitsland (juridische eenheden, verslagjaar 2024)
  • 3.011.214daarvan met minder dan 10 werknemers
  • 18.632daarvan met 250 of meer werknemers
  • 861.720daarvan kapitaalvennootschappen (bijv. GmbH, AG)
  • 30.741.954ondernemingen in de 26 andere EU-lidstaten (Eurostat 2024)

Duitsland: Destatis, bedrijvenregister – juridische eenheden naar rechtsvorm en naar grootteklasse, verslagjaar 2024, geraadpleegd op 13 oktober 2026. EU: Eurostat, Structural Business Statistics (sbs_ovw_act), ondernemingen in industrie, bouw en marktdiensten, EU-27 33.978.235 min Duitsland 3.236.281. Meer: EU en andere landen.

Marktomvang per branche (officiële statistiek)

Scroll de tabel zijwaarts.

Branches in Duitsland met het aantal bedrijven volgens de officiële statistiek (bron en datum per rij). Dat is de omvang van de markt, niet onze dataset.
BrancheWZ 2008Officieel cijferWat wordt geteld, bron
Zakelijke dienstverlening en adviesM 69, M 70, M 73263.320bedrijven in Duitsland: Afdelingen 69 rechtskundige diensten en accountancy (115.479), 70 holdings en managementadvies (117.630) en 73 reclame en marktonderzoek (30.211) samen. Destatis, bedrijvenregister, GENESIS-tabel 52111-0010, verslagjaar 2024, tabel bijgewerkt op 21 september 2026.
Bouw en installatieF 41, F 42, F 43378.480bedrijven in Duitsland: Sectie F bouwnijverheid (afdelingen 41 tot en met 43). Destatis, bedrijvenregister, GENESIS-tabel 52111-0010, verslagjaar 2024, tabel bijgewerkt op 21 september 2026.
Industrie en productieC 10–33198.362bedrijven in Duitsland: Sectie C industrie (afdelingen 10 tot en met 33). Destatis, bedrijvenregister, GENESIS-tabel 52111-0010, verslagjaar 2024, tabel bijgewerkt op 21 september 2026.
Vastgoed en vastgoedbeheerL 68201.508bedrijven in Duitsland: Sectie L exploitatie van en handel in onroerend goed (afdeling 68). Destatis, bedrijvenregister, GENESIS-tabel 52111-0010, verslagjaar 2024, tabel bijgewerkt op 21 september 2026.
Energie, water en afvalD 35, E 36–3976.226bedrijven in Duitsland: Secties D energievoorziening (66.420) en E winning en distributie van water, afval- en afvalwaterbeheer (9.806) samen. Destatis, bedrijvenregister, GENESIS-tabel 52111-0010, verslagjaar 2024, tabel bijgewerkt op 21 september 2026.
Horeca en toerismeI 55, I 56, N 79250.611bedrijven in Duitsland: Afdelingen 55 logiesverstrekking (49.274), 56 eet- en drinkgelegenheden (189.947) en 79 reisbureaus en touroperators (11.390) samen. Destatis, bedrijvenregister, GENESIS-tabel 52111-0010, verslagjaar 2024, tabel bijgewerkt op 21 september 2026.
Landbouw en voedingA 01–03, C 10–11255.010landbouwbedrijven: Landbouwbedrijven volgens de landbouwstructuurenquête 2023 (representatieve resultaten). Producenten van voedingsmiddelen, dranken en tabaksproducten (WZ 10 tot en met 12) zijn niet meegeteld; het bedrijvenregister telt er 26.210 (2024, GENESIS 52111-0010). Het bedrijvenregister omvat de landbouw zelf (sectie A) niet. Destatis, landbouwstructuurenquête 2023, peildatum 1 maart 2023, gepubliceerd op 3 mei 2024.
Transport en logistiekH 49–53100.305bedrijven in Duitsland: Sectie H vervoer en opslag (afdelingen 49 tot en met 53). Destatis, bedrijvenregister, GENESIS-tabel 52111-0010, verslagjaar 2024, tabel bijgewerkt op 21 september 2026.
IT, software en technologieJ 62, J 63111.855bedrijven in Duitsland: Afdelingen 62 dienstverlenende activiteiten op het gebied van informatietechnologie (100.858) en 63 dienstverlenende activiteiten op het gebied van informatie (10.997) samen; uitgeverijen, omroepen en telecommunicatie zijn niet meegeteld. Destatis, bedrijvenregister, GENESIS-tabel 52111-0010, verslagjaar 2024, tabel bijgewerkt op 21 september 2026.
Architecten- en ingenieursbureausM 71121.466bedrijven in Duitsland: Afdeling 71 architecten en ingenieurs, technische testen en toetsen. Destatis, bedrijvenregister, GENESIS-tabel 52111-0010, verslagjaar 2024, tabel bijgewerkt op 21 september 2026.
Gezondheidszorg en wellnessQ 86–88, S 96247.473bedrijven in Duitsland: Afdelingen 86 menselijke gezondheidszorg (218.514), 87 verpleging en verzorging met huisvesting (6.078) en 88 maatschappelijke dienstverlening (22.881) samen. Schoonheids- en wellnessbedrijven (deel van WZ 96) zijn niet meegeteld. Destatis, bedrijvenregister, GENESIS-tabel 52111-0010, verslagjaar 2024, tabel bijgewerkt op 21 september 2026.
Financiën en verzekeringenK 64–6675.338bedrijven in Duitsland: Sectie K financiële instellingen en verzekeringen (afdelingen 64 tot en met 66). Destatis, bedrijvenregister, GENESIS-tabel 52111-0010, verslagjaar 2024, tabel bijgewerkt op 21 september 2026.
Gemeenten en publieke instellingenO 8410.753gemeenten in Duitsland: Gemeenten inclusief steden; daarnaast zijn er 294 Landkreise (districten) en overheidsinstanties en andere publieke organen. Het bedrijvenregister omvat het openbaar bestuur (sectie O) niet. Destatis, gemeentelijst, stand 31 december 2025.
Automotive en autobedrijvenG 45107.825bedrijven in Duitsland: Afdeling 45 handel in en reparatie van auto’s en motorfietsen. Destatis, bedrijvenregister, GENESIS-tabel 52111-0010, verslagjaar 2024, tabel bijgewerkt op 21 september 2026.
E-commerce en onlinehandelG 47.9127.154bedrijven in Duitsland: Klasse 47.91 detailhandel via postorderbedrijven of via internet: bedrijven met postorder- of onlineverkoop als hoofdactiviteit. Winkeliers met een fysieke winkel en een aanvullende webshop vallen in hun hoofdklasse. Destatis, GENESIS-tabel 48112-0002, verslagjaar 2024, tabel bijgewerkt op 21 september 2026.

De branchecijfers tellen „ondernemingen (EU)” volgens de Europese definitie van onderneming (Destatis, bedrijvenregister, GENESIS-tabel 52111-0010, verslagjaar 2024, tabel bijgewerkt op 21 september 2026); het totaal van 3.543.865 telt juridische eenheden. Beide komen uit dezelfde officiële statistiek, maar tellen anders – branchecijfers kunnen daarom niet tot het totaal worden opgeteld. Landbouw en gemeenten komen uit andere Destatis-tabellen, omdat het bedrijvenregister deze gebieden niet omvat.

Zo leest u de cijfers

  • Officiële statistiek is geen dataset. De cijfers van Destatis en Eurostat beschrijven de markt, niet de omvang van onze exports.
  • Het gaat om het veld dat u nodig hebt. Hoeveel bedrijven in een selectie een telefoonnummer, e-mailadres of website hebben, noemen we in de offerte voor uw selectie.
  • Een contactgegeven is geen leveringsgarantie. Een aanwezig contactgegeven betekent niet dat het bedrijf daarlangs bereikbaar is.
  • Paginadatum is geen peildatum. Een herziening van deze pagina verandert de datum van de gegevens niet.

Gepubliceerde versies

  • Nieuwe stand: 3.306.265 actieve bedrijven, waarvan 3.016.141 met ten minste één contactgegeven (2.734.856 met telefoon, 1.542.603 met eigen e-mailadres, 2.300.663 met website); 1.834.372 bedrijven toegewezen aan een branche. Inschrijvingen uit OffeneRegister (stand 2019) zonder actuele bevestiging (2.000.252) maken geen deel meer uit van de gepubliceerde cijfers.

  • Nieuwe stand: 5.262.544 bedrijven (inclusief inschrijvingen uit OffeneRegister, stand 2019), waarvan 2.971.570 met ten minste één contactgegeven (2.693.920 met telefoon, 1.435.043 met eigen e-mailadres, 2.255.804 met website). Voor het eerst gepubliceerd: cijfers per branche (1.508.718 bedrijven toegewezen aan een branche) en de prijs voor de export van elke hele branche. Nieuw in het totaal: bedrijven uit de handelsregisterdataset OffeneRegister (stand 2019, CC BY 4.0).

  • Bijgewerkte cijfers: 3.037.228 actieve bedrijven, 2.544.894 met telefoon, 2.120.614 met website, 1.324.906 met eigen e-mailadres, 2.818.014 met ten minste één contactgegeven. Registers van andere beroepskamers zijn toegevoegd. Bronnen: Overture Maps, Marktstammdatenregister (MaStR), GLEIF, bedrijfswebsites (colofon), registers van de ambachtskamers, de belastingadviseurskamers en andere beroepskamers.

  • Eerste publicatie van onze eigen cijfers: 2.853.449 actieve bedrijven, 2.345.988 met telefoon, 2.165.028 met website, 826.078 met eigen e-mailadres. Bronnen: Overture Maps, Marktstammdatenregister (MaStR), GLEIF, bedrijfswebsites, registers van HWK en BStBK.

  • Elke branche toont nu het aantal bedrijven in precies haar WZ-afdelingen (Destatis, verslagjaar 2024) in plaats van het cijfer voor de hele WZ-sectie. Andere landen dan Duitsland staan nu op één pagina, EU en andere landen; de afzonderlijke landenpagina’s zijn verwijderd.

  • Elk van de 15 branchepagina’s beschrijft de relevante WZ-posities, de openbare registers van de branche en de informatie die een export niet bevat.

  • Publicatie van de branche-indeling voor Duitsland.

Gegevens uit een bepaalde branche nodig?

Noem het land, de branche, de regio en de velden die u nodig hebt. Wij bevestigen omvang en structuur van de export.

Aanvraag versturen · Branches in Duitsland · Structuur van de export · Gegevens per deelstaat, oprichtingen en opheffingen, EU · Prijzen